GNOME Sensor Applet 0.1 - en to ru translation catalogue (39 entries)

en: Display temperature, fan speed and voltage sensor readings
ru: Сообщает данные о температуре, скорости вентиляторов и напряжении питания

en: Sensors Applet
ru: Апплет Сенсоры

en: _About
ru: _Опрограмме

en: _Preferences
ru: Н_астройка

en: Translator
ru: Перевод

en: To translator: Put your name here to show up in the About dialog as the translator
ru: Вячеслав Диконов <sdiconov@mail.ru>Михаил Корнеев <voldar@vrg.ru>

en: Alarm Settings
ru: Настройка сигнала тревоги

en: _Threshold
ru: _Порог

en: _Repeat interval (secs)
ru: _Интервал повтора (сек)

en: Alarm _command
ru: _Команда тревоги

en: _Enabled
ru: _Включен

en: Sensors Applet Preferences
ru: Настройки апплета Сенсоры

en: No sensors found!
ru: Сенсоры не найдены!

en: Show _labels
ru: Показывать _подписи

en: Display labels _inline with sensor values
ru: Показывать подписи _вместе со показаниями сенсоров

en: Display _units with sensor values
ru: Показывать _единицы измерения вместе с показаниями сенсоров

en: Use _fahrenheit for temperature sensors
ru: Показывать температуру в градусах Фаренгейта

en: Number of sensors per _group
ru: Количество сенсоров в группе

en: Refresh _delay (secs)
ru: Частота _обновления (сек.)

en: _Font size
ru: _Размер шрифта

en: smallest
ru: наименьший

en: smaller
ru: меньший

en: small
ru: маленький

en: normal
ru: обычный

en: large
ru: большой

en: larger
ru: больший

en: largest
ru: наибольший

en: Global Options
ru: Общие настройки

en: Sensors
ru: Сенсоры

en: No sensors enabled!
ru: Сенсоры выключены!

en: CPU
ru: ЦП

en: RPM
ru: об/мин

en: V
ru: В

en: FAN 1
ru: Вент 1

en: FAN 2
ru: Вент 2

en: Filename
ru: Файл

en: Label
ru: Название

en: Enabled
ru: Включен

en: _Alarm Settings
ru: _Настройка сигнала тревоги
